KYOCERA AVX CKR22BX473MS
Part No.:
CKR22BX473MS
Datasheet:
AnpuCKR22BX473MS.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V BX 2-DIP
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22BX473MS on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR22BX473MS is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR22BX473MS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22BX473MS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR22BX473MS.
Image CKR22BX473MS
Part Number CKR22BX473MS
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging Tube
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)