KYOCERA AVX CKR22BX562KP
Part No.:
CKR22BX562KP
Datasheet:
AnpuCKR22BX562KP.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 100V BX 2-DIP
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
P (0.1%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22BX562KP on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR22BX562KP is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR22BX562KP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22BX562KP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR22BX562KP.
Image CKR22BX562KP
Part Number CKR22BX562KP
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate P (0.1%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)