KYOCERA AVX CKR22BX683MM
Part No.:
CKR22BX683MM
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuCKR22BX683MM.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 50V BX 2-DIP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
M (1%)
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
2-DIP
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22BX683MM on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR22BX683MM is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR22BX683MM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22BX683MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR22BX683MM.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CKR22BX683MM
Part Number CKR22BX683MM
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging Tube
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate M (1%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)