KYOCERA AVX CKR22BX683MR
Part No.:
CKR22BX683MR
Datasheet:
AnpuCKR22BX683MR.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 50V BX 2-DIP
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22BX683MR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR22BX683MR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR22BX683MR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22BX683MR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR22BX683MR.
Image CKR22BX683MR
Part Number CKR22BX683MR
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging Tube
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate R (0.01%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)