KYOCERA AVX CKR22BX683MS
Part No.:
CKR22BX683MS
Datasheet:
AnpuCKR22BX683MS.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 50V BX 2-DIP
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22BX683MS on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR22BX683MS is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR22BX683MS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22BX683MS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR22BX683MS.
Image CKR22BX683MS
Part Number CKR22BX683MS
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging Tube
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)