KYOCERA AVX CKR22BX822KS
Part No.:
CKR22BX822KS
Datasheet:
AnpuCKR22BX822KS.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 100V BX 2-DIP
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22BX822KS on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR22BX822KS is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR22BX822KS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22BX822KS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR22BX822KS.
Image CKR22BX822KS
Part Number CKR22BX822KS
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging Tube
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)