KYOCERA AVX CKR22CG152KM
Part No.:
CKR22CG152KM
Datasheet:
AnpuCKR22CG152KM.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 100V NP0 2-DIP
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22CG152KM on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR22CG152KM is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR22CG152KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22CG152KM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR22CG152KM.
Image CKR22CG152KM
Part Number CKR22CG152KM
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate M (1%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)