KYOCERA AVX CKR22CG331JM
Part No.:
CKR22CG331JM
Datasheet:
AnpuCKR22CG331JM.pdf
Description:
CAP CER 330PF 200V NP0 2-DIP
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22CG331JM on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR22CG331JM is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR22CG331JM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22CG331JM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR22CG331JM.
Image CKR22CG331JM
Part Number CKR22CG331JM
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging Tube
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate M (1%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)