KYOCERA AVX CKR22CG821JS
Part No.:
CKR22CG821JS
Datasheet:
AnpuCKR22CG821JS.pdf
Description:
CAP CER 820PF 100V NP0 2-DIP
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR22CG821JS on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR22CG821JS is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR22CG821JS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22CG821JS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR22CG821JS.
Image CKR22CG821JS
Part Number CKR22CG821JS
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)