KYOCERA AVX CKR23BX122KR
Part No.:
CKR23BX122KR
Datasheet:
AnpuCKR23BX122KR.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 200V BX 2-DIP
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.195" (4.95mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR23BX122KR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR23BX122KR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR23BX122KR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR23BX122KR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR23BX122KR.
Image CKR23BX122KR
Part Number CKR23BX122KR
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR23
Packaging Tube
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate R (0.01%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)