KYOCERA AVX CKR23BX392KR
Part No.:
CKR23BX392KR
Datasheet:
AnpuCKR23BX392KR.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 200V BX 2-DIP
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.195" (4.95mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR23BX392KR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR23BX392KR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR23BX392KR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR23BX392KR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR23BX392KR.
Image CKR23BX392KR
Part Number CKR23BX392KR
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate R (0.01%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)