KYOCERA AVX CKR23BX392KS
Part No.:
CKR23BX392KS
Datasheet:
AnpuCKR23BX392KS.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 200V BX 2-DIP
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.195" (4.95mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR23BX392KS on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR23BX392KS is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR23BX392KS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR23BX392KS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR23BX392KS.
Image CKR23BX392KS
Part Number CKR23BX392KS
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)