KYOCERA AVX CKR23BX563KM
Part No.:
CKR23BX563KM
Datasheet:
AnpuCKR23BX563KM.pdf
Description:
CAP CER 0.056UF 100V BX 2-DIP
Capacitance:
0.056 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.195" (4.95mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR23BX563KM on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR23BX563KM is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR23BX563KM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR23BX563KM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR23BX563KM.
Image CKR23BX563KM
Part Number CKR23BX563KM
Product Status Active
Capacitance 0.056 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate M (1%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)