KYOCERA AVX CKR23BX682KS
Part No.:
CKR23BX682KS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuCKR23BX682KS.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 200V BX 2-DIP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-PRF-39014, CKR23
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
2-DIP
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.195" (4.95mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR23BX682KS on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR23BX682KS is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR23BX682KS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR23BX682KS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR23BX682KS.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CKR23BX682KS
Part Number CKR23BX682KS
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR23
Packaging Tube
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)