KYOCERA AVX CKR23BX683MM
Part No.:
CKR23BX683MM
Datasheet:
AnpuCKR23BX683MM.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 100V BX 2-DIP
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.195" (4.95mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR23BX683MM on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR23BX683MM is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR23BX683MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR23BX683MM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR23BX683MM.
Image CKR23BX683MM
Part Number CKR23BX683MM
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate M (1%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)