KYOCERA AVX CKR23BX823KR
Part No.:
CKR23BX823KR
Datasheet:
AnpuCKR23BX823KR.pdf
Description:
CAP CER 0.082UF 100V BX 2-DIP
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
R (0.01%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.195" (4.95mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
1. How to order CKR23BX823KR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CKR23BX823KR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CKR23BX823KR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR23BX823KR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CKR23BX823KR.
Image CKR23BX823KR
Part Number CKR23BX823KR
Product Status Active
Capacitance 0.082 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate R (0.01%)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)