KYOCERA AVX CM02X5R102K16AP
Part No.:
CM02X5R102K16AP
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CM02X5R102K16AP on Anpu?
3. Are the CM02X5R102K16AP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CM02X5R102K16AP?
Image CM02X5R102K16AP
Part Number CM02X5R102K16AP
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)