KYOCERA AVX CM02X7R101K16AH
Part No.:
CM02X7R101K16AH
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CM02X7R101K16AH on Anpu?
3. Are the CM02X7R101K16AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CM02X7R101K16AH?
Image CM02X7R101K16AH
Part Number CM02X7R101K16AH
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)