KYOCERA AVX CM105X6S106M25AT
Part No.:
CM105X6S106M25AT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuCM105X6S106M25AT.pdf
Description:
CAP CER
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
CM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CM105X6S106M25AT on Anpu?
3. Are the CM105X6S106M25AT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CM105X6S106M25AT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CM105X6S106M25AT
Part Number CM105X6S106M25AT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series CM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)