KYOCERA AVX CM32X5R226K10AT
Part No.:
CM32X5R226K10AT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
CM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CM32X5R226K10AT on Anpu?
3. Are the CM32X5R226K10AT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CM32X5R226K10AT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CM32X5R226K10AT
Part Number CM32X5R226K10AT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series CM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)