KYOCERA AVX CU10Y11R5BAT2A
Part No.:
CU10Y11R5BAT2A
Datasheet:
AnpuCU10Y11R5BAT2A.pdf
Description:
CAP CER 1.5PF 16V C0G/NP0 01005
Capacitance:
1.5 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CU10Y11R5BAT2A on Anpu?
3. Are the CU10Y11R5BAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CU10Y11R5BAT2A?
Image CU10Y11R5BAT2A
Part Number CU10Y11R5BAT2A
Product Status Active
Capacitance 1.5 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)