KYOCERA AVX CWR11HC226KB\M100
Part No.:
CWR11HC226KB\M100
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Description:
CAP TANT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
Tolerance:
Voltage - Rated:
Type:
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Ratings:
Features:
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order CWR11HC226KB\M100 on Anpu?
3. Are the CWR11HC226KB\M100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR11HC226KB\M100?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CWR11HC226KB\TR CWR11HC226KB\M100 CWR11HC226KBA\TR CWR11HC226KBA\M100 CWR11HC226KB
Part Number CWR11HC226KB\TR CWR11HC226KB\M100 CWR11HC226KBA\TR CWR11HC226KBA\M100 CWR11HC226KB
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * * TBJ
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR) Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - - 22 µF
Tolerance - - - - ±10%
Voltage - Rated - - - - 15 V
Type - - - - Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) - - - - 1.1Ohm
Operating Temperature - - - - -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - - - - -
Mounting Type - - - - Surface Mount
Size / Dimension - - - - 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) - - - - 0.122" (3.10mm)
Lead Spacing - - - - -
Manufacturer Size Code - - - - D
Ratings - - - - -
Features - - - - High Reliability
Failure Rate - - - - B (0.1%)