KYOCERA AVX CWR11KC106KB\TR
Part No.:
CWR11KC106KB\TR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Qualification:
1. How to order CWR11KC106KB\TR on Anpu?
3. Are the CWR11KC106KB\TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR11KC106KB\TR?
Image CWR11KC106KB\M100 CWR11KC106KB\TR CWR11KC106KBA\TR CWR11KC106KB CWR11KC106KBC
Part Number CWR11KC106KB\M100 CWR11KC106KB\TR CWR11KC106KBA\TR CWR11KC106KB CWR11KC106KBC
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * * * TBJ *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance - - - 10 µF -
Tolerance - - - ±10% -
Voltage - Rated - - - 25 V -
Type - - - Molded -
ESR (Equivalent Series Resistance) - - - 1.2Ohm -
Operating Temperature - - - -55°C ~ 125°C -
Lifetime @ Temp. - - - - -
Mounting Type - - - Surface Mount -
Size / Dimension - - - 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) -
Height - Seated (Max) - - - 0.122" (3.10mm) -
Features - - - High Reliability -
Failure Rate - - - B (0.1%) -