KYOCERA AVX CWR11KC106KS
Part No.:
CWR11KC106KS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Packaging:
Bulk
Qualification:
1. How to order CWR11KC106KS on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that CWR11KC106KS is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the CWR11KC106KS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CWR11KC106KS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CWR11KC106KS.
Image CWR11KC106KS CWR11KC106KSB
Part Number CWR11KC106KS CWR11KC106KSB
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series * TBJ
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance - 10 µF
Tolerance - ±10%
Voltage - Rated - 25 V
Type - Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) - 1.2Ohm @ 100kHz
Operating Temperature - -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type - Surface Mount
Size / Dimension - 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) - 0.122" (3.10mm)
Lead Spacing - -
Manufacturer Size Code - D
Ratings - -
Features - High Reliability
Failure Rate - B (0.1%)