KYOCERA AVX GH0158101MN6N
Part No.:
GH0158101MN6N
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGH0158101MN6N.pdf
Description:
CAP CER
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
GH
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, SLCC
Package / Case:
Nonstandard SMD
Size / Dimension:
0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.23mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GH0158101MN6N on Anpu?
3. Are the GH0158101MN6N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GH0158101MN6N?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GH0158101MN6N.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GH0158101MN6N
Part Number GH0158101MN6N
Manufacturer KYOCERA AVX
Series GH
Packaging Tray
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, SLCC
Package / Case Nonstandard SMD
Size / Dimension 0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.23mm)