KYOCERA AVX GH0158151KA6N
Part No.:
GH0158151KA6N
Datasheet:
AnpuGH0158151KA6N.pdf
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.23mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GH0158151KA6N on Anpu?
3. Are the GH0158151KA6N price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GH0158151KA6N?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GH0158151KA6N.
Image GH0158151KA6N
Part Number GH0158151KA6N
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Nonstandard SMD
Size / Dimension 0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.23mm)