KYOCERA AVX GH0659103MA6N
Part No.:
GH0659103MA6N
Datasheet:
AnpuGH0659103MA6N.pdf
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.090" L x 0.090" W (2.29mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.23mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GH0659103MA6N on Anpu?
3. Are the GH0659103MA6N price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GH0659103MA6N?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GH0659103MA6N.
Image GH0659103MA6N
Part Number GH0659103MA6N
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Nonstandard SMD
Size / Dimension 0.090" L x 0.090" W (2.29mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.23mm)