KYOCERA AVX KAM15AR71H822KT
Part No.:
KAM15AR71H822KT
Datasheet:
AnpuKAM15AR71H822KT.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 50V X7R 0603
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KAM15AR71H822KT on Anpu?
3. Are the KAM15AR71H822KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KAM15AR71H822KT?
Image KAM15AR71H822KT
Part Number KAM15AR71H822KT
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)