KYOCERA AVX KAM15AR71H823KT
Part No.:
KAM15AR71H823KT
Datasheet:
AnpuKAM15AR71H823KT.pdf
Description:
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0603
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KAM15AR71H823KT on Anpu?
3. Are the KAM15AR71H823KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KAM15AR71H823KT?
Image KAM15AR71H823KT
Part Number KAM15AR71H823KT
Product Status Active
Capacitance 0.082 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)