KYOCERA AVX KAM15CR70J475KT
Part No.:
KAM15CR70J475KT
Datasheet:
AnpuKAM15CR70J475KT.pdf
Description:
0603 X7R 4.7UF10% 6.3V AEC-Q200
Series:
KAM
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KAM15CR70J475KT on Anpu?
3. Are the KAM15CR70J475KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KAM15CR70J475KT?
Image KAM15CR70J475KT
Part Number KAM15CR70J475KT
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KAM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)