KYOCERA AVX KAM15CT70J226KT
Part No.:
KAM15CT70J226KT
Datasheet:
AnpuKAM15CT70J226KT.pdf
Description:
0603 6.3 V X7T 22UF 10%
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KAM15CT70J226KT on Anpu?
3. Are the KAM15CT70J226KT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KAM15CT70J226KT?
Image KAM15CT70J226KT
Part Number KAM15CT70J226KT
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)