KYOCERA AVX KGK42HR73H681KY2B
Part No.:
KGK42HR73H681KY2B
Datasheet:
AnpuKGK42HR73H681KY2B.pdf
Description:
CAP CER 680PF 250VAC X7R 1808
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGK42HR73H681KY2B on Anpu?
3. Are the KGK42HR73H681KY2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGK42HR73H681KY2B?
Image KGK42HR73H681KY2B
Part Number KGK42HR73H681KY2B
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)