KYOCERA AVX KGK58FR73H471KV2B
Part No.:
KGK58FR73H471KV2B
Datasheet:
AnpuKGK58FR73H471KV2B.pdf
Description:
CAP CER 470PF 250VAC X7R 2211
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
2211 (5728 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGK58FR73H471KV2B on Anpu?
3. Are the KGK58FR73H471KV2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGK58FR73H471KV2B?
Image KGK58FR73H471KV2B
Part Number KGK58FR73H471KV2B
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2211 (5728 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)