KYOCERA AVX KGM02ACG1E6R0CH
Part No.:
KGM02ACG1E6R0CH
Datasheet:
AnpuKGM02ACG1E6R0CH.pdf
Description:
CAP CER 6PF 25V C0G/NP0 01005
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
6 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM02ACG1E6R0CH on Anpu?
3. Are the KGM02ACG1E6R0CH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM02ACG1E6R0CH?
Image KGM02ACG1E6R0CH
Part Number KGM02ACG1E6R0CH
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)