KYOCERA AVX KGM02AR50J153KH
Part No.:
KGM02AR50J153KH
Datasheet:
AnpuKGM02AR50J153KH.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 6.3V X5R 01005
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM02AR50J153KH on Anpu?
3. Are the KGM02AR50J153KH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM02AR50J153KH?
Image KGM02AR50J153KH
Part Number KGM02AR50J153KH
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X5R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)