KYOCERA AVX KGM02AR50J473MH
Part No.:
KGM02AR50J473MH
Datasheet:
AnpuKGM02AR50J473MH.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 6.3V X5R 01005
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM02AR50J473MH on Anpu?
3. Are the KGM02AR50J473MH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM02AR50J473MH?
Image KGM02AR50J473MH
Part Number KGM02AR50J473MH
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X5R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)