KYOCERA AVX KGM02AR71C222MH
Part No.:
KGM02AR71C222MH
Datasheet:
AnpuKGM02AR71C222MH.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 16V X7R 01005
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM02AR71C222MH on Anpu?
3. Are the KGM02AR71C222MH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM02AR71C222MH?
Image KGM02AR71C222MH
Part Number KGM02AR71C222MH
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)