KYOCERA AVX KGM03ACG1E100JN
Part No.:
KGM03ACG1E100JN
Datasheet:
AnpuKGM03ACG1E100JN.pdf
Description:
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03ACG1E100JN on Anpu?
3. Are the KGM03ACG1E100JN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03ACG1E100JN?
Image KGM03ACG1E100JN
Part Number KGM03ACG1E100JN
Product Status Active
Capacitance 10 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)