KYOCERA AVX KGM03ACG1E101JN
Part No.:
KGM03ACG1E101JN
Datasheet:
AnpuKGM03ACG1E101JN.pdf
Description:
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03ACG1E101JN on Anpu?
3. Are the KGM03ACG1E101JN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03ACG1E101JN?
Image KGM03ACG1E101JN
Part Number KGM03ACG1E101JN
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)