KYOCERA AVX KGM03ACG1E150KH
Part No.:
KGM03ACG1E150KH
Datasheet:
AnpuKGM03ACG1E150KH.pdf
Description:
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03ACG1E150KH on Anpu?
3. Are the KGM03ACG1E150KH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03ACG1E150KH?
Image KGM03ACG1E150KH
Part Number KGM03ACG1E150KH
Product Status Active
Capacitance 15 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)