KYOCERA AVX KGM03ACG1E4R7CN
Part No.:
KGM03ACG1E4R7CN
Datasheet:
AnpuKGM03ACG1E4R7CN.pdf
Description:
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance:
4.7 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03ACG1E4R7CN on Anpu?
3. Are the KGM03ACG1E4R7CN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03ACG1E4R7CN?
Image KGM03ACG1E4R7CN
Part Number KGM03ACG1E4R7CN
Product Status Active
Capacitance 4.7 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)