KYOCERA AVX KGM03ACG1H270GH
Part No.:
KGM03ACG1H270GH
Datasheet:
AnpuKGM03ACG1H270GH.pdf
Description:
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03ACG1H270GH on Anpu?
3. Are the KGM03ACG1H270GH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03ACG1H270GH?
Image KGM03ACG1H270GH
Part Number KGM03ACG1H270GH
Product Status Active
Capacitance 27 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)