KYOCERA AVX KGM03ACG1H3R9DH
Part No.:
KGM03ACG1H3R9DH
Datasheet:
AnpuKGM03ACG1H3R9DH.pdf
Description:
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance:
3.9 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03ACG1H3R9DH on Anpu?
3. Are the KGM03ACG1H3R9DH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03ACG1H3R9DH?
Image KGM03ACG1H3R9DH
Part Number KGM03ACG1H3R9DH
Product Status Active
Capacitance 3.9 pF
Tolerance ±0.5pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)