KYOCERA AVX KGM03ACG1H8R2BH
Part No.:
KGM03ACG1H8R2BH
Datasheet:
AnpuKGM03ACG1H8R2BH.pdf
Description:
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0201
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03ACG1H8R2BH on Anpu?
3. Are the KGM03ACG1H8R2BH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03ACG1H8R2BH?
Image KGM03ACG1H8R2BH
Part Number KGM03ACG1H8R2BH
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8.2 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)