KYOCERA AVX KGM03AR50J223KN
Part No.:
KGM03AR50J223KN
Datasheet:
AnpuKGM03AR50J223KN.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 6.3V X5R 0201
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03AR50J223KN on Anpu?
3. Are the KGM03AR50J223KN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03AR50J223KN?
Image KGM03AR50J223KN
Part Number KGM03AR50J223KN
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X5R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)