KYOCERA AVX KGM03AR50J224KN
Part No.:
KGM03AR50J224KN
Datasheet:
AnpuKGM03AR50J224KN.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03AR50J224KN on Anpu?
3. Are the KGM03AR50J224KN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03AR50J224KN?
Image KGM03AR50J224KN
Part Number KGM03AR50J224KN
Manufacturer KYOCERA AVX
Series KGM - X5R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)