KYOCERA AVX KGM03AR51C222MH
Part No.:
KGM03AR51C222MH
Datasheet:
AnpuKGM03AR51C222MH.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 16V X5R 0201
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03AR51C222MH on Anpu?
3. Are the KGM03AR51C222MH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03AR51C222MH?
Image KGM03AR51C222MH
Part Number KGM03AR51C222MH
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)