KYOCERA AVX KGM03AR51E103MH
Part No.:
KGM03AR51E103MH
Datasheet:
AnpuKGM03AR51E103MH.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 25V X5R 0201
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03AR51E103MH on Anpu?
3. Are the KGM03AR51E103MH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03AR51E103MH?
Image KGM03AR51E103MH
Part Number KGM03AR51E103MH
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)