KYOCERA AVX KGM03AR51E221KH
Part No.:
KGM03AR51E221KH
Datasheet:
AnpuKGM03AR51E221KH.pdf
Description:
CAP CER 220PF 25V X5R 0201
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03AR51E221KH on Anpu?
3. Are the KGM03AR51E221KH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03AR51E221KH?
Image KGM03AR51E221KH
Part Number KGM03AR51E221KH
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)