KYOCERA AVX KGM03AR51E332KH
Part No.:
KGM03AR51E332KH
Datasheet:
AnpuKGM03AR51E332KH.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 25V X5R 0201
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order KGM03AR51E332KH on Anpu?
3. Are the KGM03AR51E332KH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KGM03AR51E332KH?
Image KGM03AR51E332KH
Part Number KGM03AR51E332KH
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)